+48 609443264

Wymarzony urlop tylko w Karpaczu

Jeśli szukasz przyjaznej, górskiej miejscowości, oferującej szeroki wybór atrakcji turystycznych dla osób o zróżnicowanych upodobaniach i wymaganiach, to powinieneś wybrać właśnie Karpacz. To urokliwe miejsce przyjazne dla rodzin z dziećmi, amatorów sportów zimowych i letnich, fanów wycieczek rowerowych, spacerów, zdobywania górskich szczytów i wspinaczki skałkowej.

 

Bez wątpienia największą popularnością wśród turystów cieszy się Śnieżka (1602 m n.p.m.), na którą prowadzi większość szlaków turystycznych. Karpacz oferuje również wiele innych atrakcji, które dostarczą Państwu niezapomnianych wrażeń. Malownicza okolica sprzyja spacerom, podczas których można obserwować piękno górskiej przyrody, oddychać świeżym powietrzem i korzystać ze wszystkich uroków tego miejsca.

 

Karpacz to atrakcyjne miejsce o każdej porze roku. Zimą wielu narciarzy i miłośników białego szaleństwa przyjeżdża tutaj, aby skorzystać z doskonałych warunków narciarskich, na ponad sześciu kilometrach tras, jakie zapewniają stoki narciarskie znajdujące się na terenie miasta i Kompleksu Narciarskiego Śnieżka. Są one profesjonalnie przygotowane zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. To właśnie na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Polana znajduje się zjazd na jeden ze stoków. Pokrywa śnieżna zalega w Karpaczu wyjątkowo długo – ponad 100 dni w ciągu roku, co jest wielkim atutem tej miejscowości i przysparza jej popularności wśród amatorów sportów zimowych. Jeśli jednak pogoda nie dopisuje, obsługa stoku, z pomocą odpowiednich maszyn, szybko je naśnieży. Karpacz posiada również ofertę dla zainteresowanych innym sportami zimowymi. Jest tu między innymi lodowisko i malownicza trasa dla narciarzy biegowych, usytuowana w Karpaczu Górnym (3 km od centrum miejscowości).

 

Latem, natomiast, Karpacz staje się idealną miejscowością dla miłośników jazdy na dwóch kółkach. Z roku na rok coraz więcej turystów przyjeżdża tu właśnie po to by realizować swoją rowerową pasję w otoczeniu górskiej przyrody.

 

Baza noclegowa w Karpaczu jest bardzo bogata i zróżnicowana i proponuje wiele ofert tanich noclegów, jednak to nasz dom wczasowy wyróżnia się spośród konkurencji zapewniając doskonałe warunki i sympatyczną obsługę. Zapraszamy do Pensjonatu Polana, usytuowanego w przepięknej części Karpacza. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!